Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
WTORKOWE ADORACJE, KAPLICA AKADEMICKA, GODZINA 19:30, ZAPRASZAMY!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
NASZA SŁUŻBA LITRUGICZNA NA FACEBOOKU! ZAPRASZAMY!
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie -
XVI Niedziela Zwykła

20.07.2014 r.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.
2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła czcić będziemy:
- we wtorek, 22 lipca – wspomnienie św. Marii Magdaleny
- w środę, 23 lipca - przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), Patronki Europy.
- we czwartek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi (1234-1292)
- w piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy także św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Z racji wspomnienia tego Świętego, po Mszach św. o godz. 9.00 i o 18.00 poświecimy samochody i inne pojazdy mechaniczne. Pojazdy prosimy zaparkować na parkingu Bazyliki.
- w sobotę, 26 lipca – świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.
3. Komisariat Policji Bydgoszcz - Śródmieście przestrzega, by zachować ostrożność i nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy a wypłata gotówki z banku lub bankomatu przez osoby starsze w miarę możliwości powinna odbywać się w obecności członka rodziny. Ponadto wpuszczanie do mieszkań osób postronnych powinno odbywać się w obecności sąsiada lub rodziny po potwierdzeniu celu wizyty i okazaniu odpowiedniego dokumentu.
4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Adam Kitowski, śp. Franciszek Czeczka, śp. Edward Ciemniak, śp. Łucja Gonia, śp. Edward Kosiński. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Do wsparcia akcji "Jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr" zachęca ks. Maciej Będziński, nowy sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Zbieranie funduszy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy możliwie jest m.in. w ramach trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Organizatorem zbiórki jest MIVA Polska – agenda Komisji ds. Misji Konferencji Episkopatu Polski, zajmująca się środkami transportu dla misjonarzy.
    • „Miłość na śmierć nie umiera” to hasło XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Pątnikom będą towarzyszyć relikwie bł. Karoliny - dziewicy i męczennicy. W tym roku przypada 100. rocznica męczeńskiej śmierci Karoliny, animatorki i liderki życia środowiskowego, zamordowanej przez rosyjskiego żołnierza.
    • Ponad 600 delegatów z całej Polski 27 września weźmie udział w Poznańskim Forum Duszpasterskim, które obradować będzie pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Obrady skoncentrowane będą wokół programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok liturgiczny 2014/2015.
    • Msza św. w intencji osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, koncert bluesowy, konkursy i zbiórka charytatywna znajdą się w programie akcji MOTO CRISTO, która odbędzie się 26 lipca w Wyszogrodzie w diecezji płockiej, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa: „Jezus jest Drogą. Jako jego dzieci przyjeżdżamy do Niego, by podziękować za Bożą Opatrzność” – zaprasza organizator akcji ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów.
    • W galerii w podziemiach klasztoru ojców franciszkanów w Kętach na Podbeskidziu zobaczyć można wystawę kilkudziesięciu fotografii wykonanych na tak zwanej kwaterze „Ł” (Łączce) Cmentarza Powązkowskiego podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych w latach 2012 i 2013 przez Instytut Pamięci Narodowej.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH