Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
WTORKOWE ADORACJE, KAPLICA AKADEMICKA, GODZINA 19:30, ZAPRASZAMY!
KONCERT MĘSKIEGO ZESPOŁU CHORAŁOWEGO
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
NASZA SŁUŻBA LITRUGICZNA NA FACEBOOKU! ZAPRASZAMY!
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
FOTORELACJA Z 1. KUJAWSKO - POMORSKIEGO KONGRESU "STOP ATEIZACJI"
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie -
Niedziela Palmowa

13.04.2014 r.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania na przeżycie Paschalnego Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszych świąt chrześcijańskich, które jaśnieją jako szczyt roku liturgicznego.
2. Wielki Czwartek – dzień, w którym Pan Jezus ustanowił sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu sprawuje się pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, którą Pan Jezus spożył ze swoimi uczniami zanim podjął Drogę Krzyżową. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
Po Mszy św. przeniesiemy Najśw. Sakrament do Ciemnicy i odśpiewamy Gorzkie Żale.
O godz. 21.00 wspólną adorację poprowadzi młodzież, która zakończymy o 22.00.
3. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej. W piątek obowiązuje post ścisły. Wedle polskiej tradycji post zachowujemy do sobotniej Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 8.30 – Jutrznia, o 9.00 odprawimy Drogę Krzyżową, a o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Po skończonej Liturgii przeniesiemy Najśw. Sakrament do Grobu. Adorację poprowadzi Chór VINCENTINUM oraz Młodzież, którą zakończymy o godz. 23.00.
4. Wielka Sobota – Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mekę i śmierć Pana Jezusa.
O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiej Soboty, na którą przynosimy świece.
Święcenie pokarmów o godz. 9.00 do 17.00.
5. Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek, wtorek i środę od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.00, w Wielki Czwartek – od. 6.00 do 12.00; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.
6. Każdy chrześcijanin powinien w tych dniach wyciszyć się na sprawy zewnętrzne i skierować ku Bogu. Wszelkie porządki, sprzątania zróbmy wcześniej, bowiem Święta rozpoczynają się już od czwartkowej Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej. W miarę naszych możliwości nadajmy tym dniom charakter świąteczny, a wdzięczni za dar Chrystusowego odkupienia – weźmy udział w nabożeństwach tych Wielkich Dni.
7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
8. Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
9. Dziś w Niedzielę Palmową, podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Bydgoskiej Katedrze o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Tyrawy „Ogień Miłosierdzia” z Krakowskich Łagiewnik zostanie przekazany Młodzieżowym delegacjom ze wszystkich parafii Diecezji Bydgoskiej . W dzień kanonizacji Jana Pawła II ogień trafi do wiernych we wszystkich parafiach diecezji i Polski.
10. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój Bazyliki.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego „ Dla Rodziny”.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefan Mrożek, Danuta Czajkowska, Józef Borkowski - Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz


 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Dwoje młodych z Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia podczas uroczystości kanonizacyjnych 27 kwietnia wręczą Franciszkowi specjalną, kanonizacyjną księgę, zwierającą kilkadziesiąt tysięcy postanowień, podziękowań i próśb do św. Jana Pawła II. Wpisy do księgi można składać do do środy 23 kwietnia.
    • Około pięciu tysięcy pątników wzięło dziś udział w Drodze Krzyżowej na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów (1346 m n.p.m.). W tym roku dopisywała im wyjątkowo dobra pogoda.
    • W dwóch parafiach diecezji płockiej: św. Jakuba w Górze i św. Stanisława BM w Drobinie zachował się zwyczaj stawiania w Wielki Piątek przy grobie Chrystusa „Turków” – mężczyzn ubranych w stroje przypominające tureckie mundury. Zwyczaj ten prawdopodobnie sięga czasów odsieczy wiedeńskiej.
    • Kard. Stanisław Dziwisz odprawił dziś w Kaplicy Męki Pańskiej w kościele ojców franciszkanów w Krakowie Drogę Krzyżową dla kleryków zakonnych i diecezjalnych. To kontynuacja tradycji zapoczątkowanej przez kard. Karola Wojtyłę.
    • We włocławskiej Bazylice Katedralnej obchody Świętego Triduum Paschalnego rozpoczęły się Mszą Wieczerzy Pańskiej. 18. Celebracji przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. W homilii dziękował tym, którzy ukochali Eucharystię za miłość i cześć do Najświętszego Sakramentu. Mszę św. koncelebrowali: biskup pomocniczy Stanisław Gębicki i biskup senior Bronisław Dembowski oraz 20 kapłanów.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH