Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

21.09.2014 r.

1. Dziś o godz. 13.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Ordynariusza Jana Tyrawy  w 90-tą rocz. powstania naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy  na koncert organowy w wykonaniu Bartosza Patryka Rzymana.
2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.
3. W poniedziałek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – to dzień imienin ks. Michała Stanikowskiego; intencje Solenizanta polecać będziemy w sposób szczególny na Mszy św. wieczornej.
4. W tym tygodniu – pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa i adoracja,  a na wieczorną Mszę św. zapraszamy Liturgiczną Służbę  Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za Powołanych. W piątek okazja do spowiedzi  od 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.30. O godzinie 16.30 dodatkowa Msza św. Przed południem odwiedzimy chorych w domach. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania Loretańska do NMP oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Hieronima, w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w czwartek – św. Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
6. W środę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie, które odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o 17.30.
7. Od następnej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Do końca kwietnia odprawiać będziemy Mszę św. o godz. 16.00.
8. W sobotę 4 października Inauguracja Roku Akademickiego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej na Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę, 5 października o godz. 13.00  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
9. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” zaprasza od 5 października studentów i absolwentów na Msze św. niedzielne do kaplicy Akademickiej o godz. 10.00.
10. Rok 2014 jest szczególnym rokiem dla naszej Ojczyzny, ale i szczególnym dla naszego miasta, bowiem jest to rok kanonizacji Jana Pawła II i rok, w którym obchodzimy 90-tą rocznicę powstania parafii św. Wincentego a Paulo. Dla uczczenia obu tych wielkich wydarzeń parafia wydała okolicznościowe karty pocztowe. Ich edycja jest limitowana. Każdy zestaw, umieszczony w kopercie z okazjonalną pieczęcią, stanowić będzie cegiełkę na rzecz przyszłego Domu Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II, budowanego na terenie przykościelnym jako dar, wotum wdzięczności wspólnoty parafialnej za Świętego Naszych Czasów. Cegiełki można nabywać codziennie w biurze parafialnym,  a w niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, składając dobrowolny datek. W środę odbyło się pierwsze spotkanie z architektem. To dzieło polecam Waszym modlitwom.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i gazetki parafialnej „Dla Rodziny”.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Monika Gedowska, Kazimiera Musiał, Maria Indraszek, Lubomiła Szczepańska, Marta Kozłowska – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…  


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • - Dziękujemy Bogu za młodą, wielką i piękną świętą Teresę od Dzieciątka Jezus i za jej rodziców - mówił biskup Henryk Tomasik, który wieczorem 1 października celebrował Mszę świętą na radomskich Borkach. Parafia obchodziła jubileusz 75. rocznicy powstania. Podczas uroczystości do świątyni wprowadzone zostały relikwie błogosławionych rodziców jej patronki - św. Teresy od Dzieciątka Jezus - bł. Zelii i Ludwika Martin.
    • Zakonnicy muszą się odróżniać od pracowników fabryki czy korporacji – przypomniał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas Mszy dla wyższych przełożonych zakonów.
    • Dziś, w 70. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, na ulicach Warszawy – wzdłuż trasy kanałów, którymi powstańcy i ludność cywilna poruszali się podczas walk - zapłonie około 4 tysięcy zniczy. W ten sposób Stowarzyszenie Harcerskie wraz z warszawiakami uczci pamięć o Powstaniu.
    • Liturgia Pontyfikalna w greckokatolickiej archikatedrze w Przemyślu pod przewodnictwem abp. Jana Martyniaka rozpoczyna właśnie II Sobór Kościoła greckokatolickiego w Polsce. Weźmie w nim udział 100 delegatów z całej Polski. Sobór zakończy się w sobotę.
    • „Dla bezpieczeństwa i przyszłości mniejszości religijnych w Indiach zajaśniał promyk nadziei” – oświadczył sekretarz Komisji Sprawiedliwości, Pokoju i Rozwoju przy Konferencji Episkopatu Indii. Ks. Charles Irudayam skomentował w ten sposób niedawną publikację wybitnego prawnika Faliego Sama Narimana, zatytułowaną „Mniejszości na rozdrożu”.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH