Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KOLĘDA 2015 - PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
AKADEMICKIE KOLĘDOWANIE - JUŻ 18 STYCZNIA 2015
DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie
Trzecia Niedziela Zwykła

25.01.2015 r.

1. 25 stycznia 1617 r. w święto Nawrócenia św. Pawła - Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które stało się inspiracją do założenia Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Dziś w kolejną rocznicę powstania Zgromadzenia módlmy się o wierność duchowi Założyciela dla wszystkich Kapłanów i Braci Zgromadzenia Misji. W tym dniu szczególnie prosimy Was Drodzy Parafianie o pamięć modlitewną za wszystkie dzieła prowadzone przez Księży Misjonarzy.
2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.
3. Informujemy, że Msza św. wrycie trydenckim odprawiana jest w każdą niedzielę o godz. 14.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
4. W środę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w Sali św. Krzyża.
5. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencjach Stowarzyszenia Cudownego Medalika i spotkanie w Sali św. Krzyża.
6. Spotkanie opłatkowe dla całej rodziny i sympatyków Radia Maryja z Bydgoszczy i okolic rozpocznie się w sobotę 31 stycznia o godz. 16.00 Mszą świętą w Bazylice.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; we wtorek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w środę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – św. Jana Bosko, kapłana.
8.
W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach:
- Dziś w niedzielę 25 stycznia – ul. Markwarta, Moczyńskiego i  Al. Ossolińskich;
- Jutro 26 stycznia -  w poniedziałek – ul. Asnyka, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Libelta od 2 do 10, Sielanka, Staszica, Szwalbego i Wyspiańskiego oraz kolęda dodatkowa.
9. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00.
10.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Roman Pisarczak i Jadwiga Zielińska - ich  dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie...


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Msza św. w bazylice kolegiackiej i spotkanie filmowe w Cafe Misja zgromadziły tłumy zainteresowanych tematyką misyjną w 62. Światowy Dzień Trędowatych. – Zebrani wsparli projekt budowy studni dla trędowatych w Puri w Indiach realizowany przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania – mówi KAI ks. Szymon Stułkowski.
    • Wolontariat PLUS umożliwi wolontariuszom nie tylko dobre przygotowanie Światowych Dni Młodzieży, ale też ułatwi poruszanie się na rynku pracy. Cykl szkoleń organizowanych w ramach Wolontariatu ma wyposażyć około 500 młodych ludzi w umiejętności zarządzania projektami. Oficjalna inauguracja Wolontariatu odbędzie się we wtorek, 27 stycznia, o godz. 18.30 w krakowskiej siedzibie Komitetu Organizacyjnego ŚDM (ul. Kanonicza 18).
    • Stosunek muzułmanów na świecie i w Polsce do tzw. Państwa Islamskiego jest jednym z tematów sesji naukowej towarzyszącej obchodom XV Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Spotkanie na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczął bp Romuald Kamiński, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Wskazał on, że obchodom towarzyszy refleksja nad trudnym czasem ostatnich dni i podkreślił potrzebę zdecydowanej obrony godności człowieka.
    • W przypadającą 2 lutego uroczystość Ofiarowania Pańskiego dziękować będziemy wspólnie z osobami konsekrowanymi za dar ich obecności i posługi. „Jesteście znakiem nadziei dla Kościoła nie tylko naszych czasów, ale i w przyszłości” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak.
    • Od symbolicznego zapalenia zniczy i zagrania muzyki góralskiej dzieci i młodzież z podhalańskiego zespołu „Krzesany” rozpoczęły wczoraj wizytę w jednostce wojskowej w Lublińcu w diecezji gliwickiej. Był też koncert i jasełka w parafii św. Edyty Stein.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH