Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

21.09.2014 r.

1. W sobotę, 27 września, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Św. Wincentego a Paulo. O godz. 18.00 Uroczystą Mszę św. odprawi ks. bp Bogdan Wojtuś, a następnego dnia, w niedzielę dziękować będziemy Bogu za 90 lat naszej parafii. Uroczystą Mszę św. o godz. 13.00 odprawi ks. bp Jan Tyrawa. Do przeżywania tych uroczystości zapraszamy wszystkie grupy działające w parafii i Wszystkich Parafian oraz Sympatyków naszej Bazyliki.
2. Z racji Uroczystości Patrona naszej Bazyliki można uzyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
3. Poniedziałek, 22września – to  dzień imienin ks. Tomasza Libera. Intencje Solenizanta polecać będziemy w sposób szczególny na Mszy św. o godz. 18.00
4. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Ojca Pio, w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Św.  odbędzie się 28 września, niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 w auli  Św. Krzyża.
7. Spotkanie Katechetów w poniedziałek o godz. 17.00.
8. Od pierwszej niedzieli października nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 20.00. Do końca kwietnia odprawiać będziemy Mszę św. o godz. 16.00.
9. Rok 2014 jest szczególnym rokiem dla naszej Ojczyzny, ale i szczególnym dla naszego miasta, bowiem jest to rok kanonizacji Jana Pawła II i rok, w którym obchodzimy 90-tą rocznicę powstania parafii św. Wincentego a Paulo.

Dla uczczenia obu tych wielkich wydarzeń parafia wydała okolicznościowe karty pocztowe. Ich edycja jest limitowana. Każdy zestaw, umieszczony w kopercie z okazjonalną pieczęcią, stanowić będzie cegiełkę na rzecz przyszłego Domu Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II, budowanego na terenie przykościelnym jako dar, wotum wdzięczności wspólnoty parafialnej za Świętego Naszych Czasów. Cegiełki można nabywać codziennie w biurze parafialnym, a w niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, składając dobrowolny datek. Więcej szczegółów na temat projektu Domu Miłosierdzia podamy wkrótce.

10. Koło Radia Maryja przy bazylice zaprasza w środę na godz. 9.00  na Mszę św. i spotkanie formacyjne w Auli Św. Krzyża
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i gazetki parafialnej „Dla Rodziny”.
12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Kwiatkowska  – Jej duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…   


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Miejsca takie jak Ośrodek Betania pomagają umacniać i ukonkretniać wiarę, która staje się tam miłosierdziem - powiedział Franciszek w Ośrodku o tej nazwie, znajdującym się w Kruji (ok. 30 km na północ od Tirany). Papież spotkał się tam z dziećmi ubogimi, porzuconymi, ofiarami przemocy, sierotami oraz przedstawicielami podopiecznych z innych ośrodków charytatywnych z Albanii. Ojca Świętego powitały kierowniczka placówki i młody człowiek, przemawiający w imieniu dzieci.
    • Biada księżom, zakonnikom, zakonnicom, kiedy szukają pocieszania z dala od Pana. Jeśli szukacie pocieszenia gdzie indziej, nie będziecie szczęśliwi - przestrzegł papież Franciszek duchowieństwo, osoby zakonne, seminarzystów i członków świeckich ruchów kościelnych Albanii. Spotkał się z nimi na Nieszporach w katedrze św. Pawła w Tiranie.
    • O tym, że Bóg chce, by człowiek Go szukał, i że tylko On nadaje sens ludzkiemu życiu i przemijaniu, mówił bp Piotr Libera 21 września w Pułtusku, podczas Dnia Patrona Miasta św. Mateusza. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje kulturalne i sportowe, a chłopcy o imieniu Mateusz mogli otrzymać specjalne błogosławieństwo.
    • Poświęceniem kościoła i ołtarza w parafii Pięciu Polskich Męczenników, którą w 1997 r. nawiedził Jan Paweł II, rozpoczęła się 21 września Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem ordynariusza diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp. Stefana Regmunta. Architekci przekazali biskupowi kronikę budowy świątyni.
    • 21 września w wieku blisko 105 lat, po 80 latach kapłaństwa, w Domu Księży Emerytów im. św. Jana Pawła II w Częstochowie zmarł najstarszy kapłan archidiecezji częstochowskiej ks. kanonik Leon Pluciński (1910-2014).
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH