Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu

22.02.2015 r.

1. Wielki Post to czas, w którym chrześcijanin podejmuje pewne ofiary i wyrzeczenia. Czyni to z miłości do Boga, ale również dla zadośćuczynienia za własne grzechy i za grzechy całej ludzkości. Dlatego uczyńmy wszystko, aby w tym okresie poświęcić więcej czasu na spotkanie z Bogiem i przyjść na Drogę Krzyżową czy też na Gorzkie Żale. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych.
2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.
3. W środę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w Sali św. Krzyża.
4. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencjach Stowarzyszenia Cudownego Medalika i spotkanie w Sali św. Krzyża.
5. We wtorek imieniny obchodzi ks. Maciej Kuczak. Pamiętajmy o Solenizancie  w naszych modlitwach.
6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego "Dla Rodziny”.
8. W środę 18 lutego 2015 r. odszedł do Wieczności śp. Stanisław Jaskrowski
ojciec ks. Andrzeja Jaskrowskiego naszego misjonarza. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w Bazylice we czwartek 26 lutego o godz. 18.00. Pogrzeb w Nieszawie w sobotę 28 lutego.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Regina Stępniak, Stanisław Jaskrowski, Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Ponad rok trwała konserwacja obrazu Matki Bożej Rychwałdzkiej Pani Żywieckiej, który 1 marca wprowadzi uroczyście do sanktuarium w Rychwałdzie biskup senior Tadeusz Rakoczy. Cudowna ikona, dzięki zabiegom konserwatorskim, odzyskała oryginalne barwy, naprawiono uszkodzone płótno i uzupełniono ubytki warstwy malarskiej, a także zrekonstruowano detale kompozycji obrazu z przełomu XV i XVI wieku.
    • „Posługa Caritas wpisuje się w tę wielką troskę o zdrowie całego człowieka” – powiedział bp Rudolf Pierskała podczas Mszy św. w ośrodku „Skowronek” w Głuchołazach. W ramach obchodów 25-lecia swego istnienia – Caritas Polska, Diecezji Opolskiej oraz Archidiecezji Katowickiej zorganizowały jednodniowe sympozjum nt. "Troska Kościoła o chorych".
    • O wielkiej sile modlitwy, porządkującej mocy postu i błogosławieństwie jałmużny mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak w filmie opublikowanym na kanale YouTube i stronie internetowej archidiecezji gnieźnieńskiej. „Chciejmy przeżyć czas Wielkiego Postu na kolanach przed Bogiem” – zachęca Prymas.
    • Senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego podjął decyzję o zamknięciu kliniki, w której doszło do sytuacji, że kobieta urodziła nie swoje dziecko.
    • Obchody 25-lecia Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz 50. rocznicy Deklaracji Nostra aetate zainaugurowane zostaną 3 marca br. w Warszawie podczas VI Bliskich Spotkań Chrześcijan i Żydów. Zorganizowane zostaną one w synagodze im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków, przy ulicy Twardej.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH