Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Spowiedź

Na spowiedź zapraszamy codziennie od 6:00 do 9:00 i od 17:45 do 18:30 oraz w niedzielę przed każdą Mszą Świętą.

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie
na III Niedzielę Adwentu

14.12.2014 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Trwać będą do środy włącznie. Spotkanie dla wszystkich odbywać się będą o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w środę: od 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 19.30.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczamy na ogrzewanie i wystrój świąteczny kościoła.
3. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.
4. Roraty w tygodniu odprawiamy o godz. 6.00 lub 18.00 w soboty tylko o 6.00. Dzieci przychodzą z lampionami, a dorośli ze świecami.
5. Dziś imieniny obchodzi Ordynariusz naszej diecezji  ks. Bp Jan Tyrawa. Dostojnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej i dobrego zdrowia.
6. W piątek 19 grudnia – dzień imienin ks. Dariusza Okońskiego. Intencje Solenizanta polecać będziemy szczególnie w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00.
7. W sobotę, 20 grudnia przed południem odwiedzimy chorych z racji świąt zgłoszonych wcześniej w biurze parafialnym.
8. W kancelarii parafialnej można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny, również w niedziele od 8.00 do 13.00.
9. W środę 17 grudnia o godz. 9.00 zapraszamy do bazyliki na Mszę  św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Rodziny Radia Maryja – po Mszy św. spotkanie w auli św. Krzyża.
10. Wychodząc z kościoła można nabyć: Przewodnik Katolicki i naszą gazetkę „Dla Rodziny”.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michał Wolschlaeger, Sebastian Muszyński, Stanisława Zielińska, Łucja Daroń, Łucja Buttler - ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie...


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Udział Państwa w budowie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jest w pełni uzasadniony - powiedział bp Rafał Markowski.
    • Należy zawierzyć Bogu zawsze, nawet w ciemnych chwilach naszego życia, nawet gdy nieraz nie rozumiemy tego, co się z nami dzieje, bo to zawsze jest historia zbawienia – powiedział papież w kazaniu podczas Mszy św. 18 grudnia w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Tym razem poświęcił je dziejom zbawienia.
    • Caritas to wielkie świadectwo wiary, które ma kształt miłości - powiedział bp Henryk Tomasik podczas dorocznej gali Caritas Diecezji Radomskiej, która odbyła się 18 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. W czasie spotkania zostały wręczone "Złote Kule", czyli nagrody dla osób, które na różnych płaszczyznach angażują się w pomoc ludziom potrzebującym. Wyróżnienie to mosiężna statuetka przedstawiająca kulę z logo Caritas.
    • Prawdziwy pokój jest wynikiem sprawiedliwości - podkreślił abp Henryk Hoser. Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego biskup warszawsko-praski spotkał się z wyższymi przełożonymi żeńskich wspólnot zakonnych i instytutów życia konsekrowanego w diecezji. Doroczny zjazd rozpoczął się uroczystą Mszą św.
    • „Wydaje mi się, że szał przedświątecznych zakupów jest 'zamiast'. Zamiast czegoś bardzo ważnego, bo przecież święta to doświadczenie duchowe” – podkreśla ks. Jacek Stryczek, który w sobotę usiądzie w konfesjonale przed jedną z krakowskich galerii handlowych.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH