Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE STRYSZEK ZAPRASZA!
CEGIEŁKA Z OKAZJI 90-LECIA PARAFII
KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA, WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2014
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie
na XXX Niedzielę Zwykłą

26.10.2014 r.

1. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej,
a w soboty i w niedziele o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  we wtorek - ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA
3. W sobotę, 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość ta winna nam uświadomić prawdziwy sens i wartość ludzkiego życia oraz jego przemijanie. Pamiętajmy, że najtrwalszym i najbardziej wartościowym znakiem jedności ze zmarłymi jest udział we Mszy świętej i Komunia św.. Skorzystajmy z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi jest codziennie podczas nabożeństw. Msze św. pierwszego listopada odprawimy tak jak w niedziele. Pierwszego listopada w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 wyruszy procesja po cmentarzu. Po procesji zostanie wygłoszone okolicznościowe kazanie, a następnie około godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice.
4. W niedzielę – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
5. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8  listopada jest  odpustem  zupełnym,  a w pozostałych  dniach  roku jest odpustem cząstkowym. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień. Natomiast ci wierni, którzy w Dzień Zaduszny odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Św. Do   zyskania   odpustu   zupełnego   wymagane   jest   wyzbycie   się jakiegokolwiek grzechu. Jeżeli brak jest wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie tylko cząstkowy.
6. W Biurze Parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w Biurze Parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
7. Zachęcamy do  nabywania i czytania prasy katolickiej; Przewodnika Katolickiego i parafialnej gazetki „Dla Rodziny”.
8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Sienkiewicz, Kazimierz Stafiej, Agata Jarentowska, Karol Lange, Barbara Kwiecińska, Janina Szudarska, Gabriela Szymańska. Ich dusze powierzmy Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie...


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH