Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIAN W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - TOUR DE POLOGNE
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie -
XVII Niedziela Zwykła

27.07.2014 r.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45
2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary złożone do skarbon przeznaczamy dla ludzi ubogich, bezdomnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają działalność charytatywną Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas nabożeństw, a w piątek od 6.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.30. Jak w każdy piątek o godz. 15.00 odprawiamy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
4. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
5. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Mszę św. w piątek o godz. 9.00.
6. Rodzina Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na Mszę św. i spotkanie w środę o godz. 9.00 w Sali św. Krzyża.
7. 2 sierpnia w kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu to: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego. Wykluczone jest także przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Martę, w czwartek – św. Ignacego z Loyoli, w piątek – św. Alfonsa Marię Liguoriego.
9. Informujemy, że 3 sierpnia 2014 roku Miasto Bydgoszcz będzie organizatorem mety pierwszego etapu 71. Tour de Pologne. W związku z tą imprezą w niedzielę w godzinach 12.30 do 19.00 nie będzie można dojechać samochodem na nasz parking. Prosimy zabrać mapkę zmiany organizacji ruchu.
10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Loose, Józef Żurek i Halina Terpiłowska – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...


Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Przekazanie znaku pokoju w rzymskiej liturgii mszalnej ma teologiczne znaczenie związane z tajemnicą paschalną. Jest to jakby pocałunek Chrystusa zmartwychwstałego obecnego na ołtarzu pod postaciami chleba i wina. Ma być zatem utrzymany na dotychczasowym miejscu, po konsekracji, między Ojcze nasz a Komunią św. – wskazuje Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w liście okólnym do wszystkich episkopatów, zatwierdzonym 7 czerwca br. przez papieża Franciszka.
    • Powstanie Warszawskie było lekcją demokracji, obywatelskości i jedności społeczeństwa – mówi historyk i powstaniec, prof. Jerzy Kłoczowski. Wskazało też drogę Europie, że odrzucić należy nie tylko Hitlera, ale i Stalina.
    • Płocczanie uczcili 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego podczas wspólnego apelu przy Płycie Nieznanego Żołnierza, z udziałem duchowieństwa, harcerzy, władz miasta oraz przedstawicieli instytucji i zakładów pracy. Syrenom alarmowym w godzinie „W” towarzyszyły kościelne dzwony. Wydarzenie wpisało się w obchodzony w mieście Rok Wolności.
    • Sekcja Wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 prowadzi konkurs Selfie „Czekam na ŚDM” Kraków 2016. Celem konkursu jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu w połączeniu z zachęcaniem młodzieży do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce.
    • "Całkowitą dezaprobatę wobec działań i wypowiedzi ks. Lemańskiego" wyraża rzecznik Przystanku Jezus - inicjatywy ewangelizacyjnej, która w Kostrzynie nad Odrą towarzyszy Festiwalowi Woodstock. "Obce są dla nas prezentowane przez ks. Lemańskiego poglądy, które niszczą wzajemne zaufanie i traktują Kościół jako rzeczywistość wyłącznie strukturalną" - pisze Robert Kościuszko w oświadczeniu przesłanym KAI.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH