Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
WTORKOWE ADORACJE, KAPLICA AKADEMICKA, GODZINA 19:30, ZAPRASZAMY!
KONCERT MĘSKIEGO ZESPOŁU CHORAŁOWEGO
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
NASZA SŁUŻBA LITRUGICZNA NA FACEBOOKU! ZAPRASZAMY!
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
FOTORELACJA Z 1. KUJAWSKO - POMORSKIEGO KONGRESU "STOP ATEIZACJI"
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie -
Niedziela Palmowa

13.04.2014 r.

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w liturgii Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania na przeżycie Paschalnego Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszych świąt chrześcijańskich, które jaśnieją jako szczyt roku liturgicznego.
2. Wielki Czwartek – dzień, w którym Pan Jezus ustanowił sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu sprawuje się pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, którą Pan Jezus spożył ze swoimi uczniami zanim podjął Drogę Krzyżową. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
Po Mszy św. przeniesiemy Najśw. Sakrament do Ciemnicy i odśpiewamy Gorzkie Żale.
O godz. 21.00 wspólną adorację poprowadzi młodzież, która zakończymy o 22.00.
3. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej. W piątek obowiązuje post ścisły. Wedle polskiej tradycji post zachowujemy do sobotniej Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 8.30 – Jutrznia, o 9.00 odprawimy Drogę Krzyżową, a o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Po skończonej Liturgii przeniesiemy Najśw. Sakrament do Grobu. Adorację poprowadzi Chór VINCENTINUM oraz Młodzież, którą zakończymy o godz. 23.00.
4. Wielka Sobota – Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mekę i śmierć Pana Jezusa.
O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkiej Soboty, na którą przynosimy świece.
Święcenie pokarmów o godz. 9.00 do 17.00.
5. Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek, wtorek i środę od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.00, w Wielki Czwartek – od. 6.00 do 12.00; w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.
6. Każdy chrześcijanin powinien w tych dniach wyciszyć się na sprawy zewnętrzne i skierować ku Bogu. Wszelkie porządki, sprzątania zróbmy wcześniej, bowiem Święta rozpoczynają się już od czwartkowej Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej. W miarę naszych możliwości nadajmy tym dniom charakter świąteczny, a wdzięczni za dar Chrystusowego odkupienia – weźmy udział w nabożeństwach tych Wielkich Dni.
7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
8. Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
9. Dziś w Niedzielę Palmową, podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w Bydgoskiej Katedrze o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Tyrawy „Ogień Miłosierdzia” z Krakowskich Łagiewnik zostanie przekazany Młodzieżowym delegacjom ze wszystkich parafii Diecezji Bydgoskiej . W dzień kanonizacji Jana Pawła II ogień trafi do wiernych we wszystkich parafiach diecezji i Polski.
10. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój Bazyliki.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego „ Dla Rodziny”.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefan Mrożek, Danuta Czajkowska, Józef Borkowski - Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz


 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • W archidiecezji katowickiej trwają przygotowana do zaplanowanej w Rzymie na niedzielę, 27 kwietnia kanonizacji dwóch papieży - Jana Pawła II i Jana XXIII. - Wielu wybiera się do Rzymu, wielu też będzie uczestniczyło w tej niezwykłej uroczystości dzięki transmisji telewizyjnej czy radiowej, ale niezależnie od tego, gdzie będziemy – mówi metropolita katowicki abp Wiktor Skworc - wszyscy jesteśmy zobowiązani do podziękowania Ojcu Świętemu Franciszkowi za ten akt, który się dokonuje w Kościele.
    • Zapraszamy do lektury i bieżącego śledzenia naszego "Serwisu Papieskiego", gdzie umieszczamy aktualności związane z przygotowaniami do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Znajdą się tutaj także bieżące informacje o przebiegu uroczystości kanonizacyjnych, a także dziękczynieniu za nie. Kanonizacja błogosławionych papieży odbędzie się 27 kwietnia br. w Watykanie.
    • "Płomień niegasnący? Dziedzictwo Jana Pawła II w polskim społeczeństwie i Kościele” – to temat sympozjum socjologicznego zorganizowanego 23 kwietnia przez Centrum Myśli Jana Pawła II (CMJP2)w Warszawie w ramach przygotowań do kanonizacji papieża-Polaka.
    • W wielu miastach archidiecezji przemyskiej odbędą się uroczystości związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Dominować będą koncerty, ale zaplanowano także specjalne rekolekcje i nabożeństwa. W Przemyślu 27 kwietnia o godz. 16.00 na Placu Niepodległości przy pomniku Jana Pawła II zaplanowano kanonizacyjny taniec uwielbienia „Z audiencją u św. Jana Pawła II”. W programie część artystyczna w wykonaniu dzieci z przemyskich szkół.
    • Z ciekawą inicjatywą w związku z kanonizacją wychodzą młodzi wrocławianie. Proponują, by na różne sposoby udostępniać plansze z cytatami Jana Pawła II i Jana XXIII. Można je pobrać ze strony http://mlodzi.wroclaw.pl/kanonizacja lub otrzymać w wersji edytowalnej, pisząc na adres redakcja@mlodzi.wroclaw.pl. – Zachęcamy do ich publikowania na swoich stronach, drukowania i udostępniania innym.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH