Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIAN W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - TOUR DE POLOGNE
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie -
XXI Niedziela Zwykła

24.08.2014 r.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.
2. We wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. odprawimy według porządku dnia powszedniego. Na każdej Mszy świętej odnowienie Ślubów Jasnogórskich.
3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – św. Moniki, w czwartek – św. Augustyna,  w piątek wspomnienie – Męczeństwa Jana Chrzciciela.
4. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Stowarzyszenie Cudownego Medalika w Sali św. Krzyża.
5. Stowarzyszenie Miłosierdzia organizuje zbiórkę wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Nowe przybory szkolne ( piórniki, kredki, długopisy, zeszyty ) można składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii do końca sierpnia. Przy wyjściu z kościoła można także nabywać cegiełki Caritasu, z których dochód przeznaczony jest na ten cel.
6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Massel, Maria Pietrynczak, Maria Serwińska, Krystyna Guthind, Cecylia Szwaikowska, Leonia Wrzeszcz, Anastazja Florczak  – Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • Wczoraj w Poznaniu zakończyło się V Forum Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej, które odbywało się pod hasłem „Liturgia w dziele ewangelizacji”. W trzydniowym spotkaniu wzięli udział ministranci i członkowie zespołów liturgicznych z parafii archidiecezji.
    • Ponad 6 tys. wiernych uczestniczących w uroczystej Eucharystii sprawowanej 31 sierpnia br. w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem dziękowało za 400 lat istnienia parafii. Uroczystości przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który wyraził zgodę na rozpoczęcie przygotowań do koronacji cudownego obrazu przedstawiającego świętych Monikę i Augustyna, klęczących u stóp Matki Bożej.
    • W związku z przypadającą 1 września 75. rocznicą napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej diakonise luterańskie z niemieckiego Darmstadtu przesłały krótki list z przeprosinami narodu polskiego na ręce franciszkanek Służebnic Krzyża w Warszawie.
    • Ponad pół tysiąca uczniów Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy zainaugurowało w poniedziałek rano Mszą nowy rok pracy. Modlitwie w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa.
    • "Niech już nie będzie więcej wojny, złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny, kłębowiska walki i przemocy" – modlił się w niedzielę wieczorem abp Skworc pod budynkiem dawnej gliwickiej radiostacji. Zgromadzili się tam duchowni, w tym przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcy regionu. Siedemdziesiąt pięć lat temu w tym miejscu hitlerowska prowokacja zapoczątkowała II Wojnę Światową.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH