Bazylika św. Wincentego a Paulo, Bydgoszcz

Najnowsze

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIAN W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - TOUR DE POLOGNE
ZDJĘCIA Z FESTIWALU NOWE SPOJRZENIE 2014!
BYDGOSKIE WIECZORY UWIELBIENIA - WIDEO!
JAK POWSTAWAŁA BAZYLIKA?
PŁYTA DVD BYDGOSKIEJ ORKIESTRY MUZYKI FILMOWEJ
KALENDARZ PARAFIALNY NA 2014 ROK JUŻ DO NABYCIA!
A+ A A-

Ogłoszenia duszpasterskie -
XX Niedziela Zwykła

17.08.2014 r.

1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.45.
2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę - św. Bernarda, Opata, w czwartek ¬ św. Piusa X, w piątek wspomnienie - Najświętszej Maryi Panny Królowej.
3. Stowarzyszenie Miłosierdzia organizuje zbiórkę wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Nowe przybory szkolne (piórniki, kredki, długopisy, zeszyty) można składąć w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii do końca sierpnia. Przy wyjściu z kościoła można także nabywać cegiełki Caritasu, z których dochód przeznaczony jest na ten cel.
4. W czasach naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie we Mszy niedzielnej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz Trojanowski, Jerzy Kolaszewski, Izabela Kojder - Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Na dzisiejszy dzień i zbliżający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.


Ks. Mieczysław Kozłowski CM - proboszcz

 

 

_
tagi: bazylika, bydgoszcz, bydgoska, ogłoszenia, parafialne, duszpasterskie, parafia, Wincenty, Paulo, kościół, księża, misjonarze, stryszek, młodzież, misjonarska, altruist

Znajdź na stronie

Wiadomości z eKAI.pl

    • "Modliliśmy się i także teraz się modlimy, aby wszystkie dzieci ziemi koreańskiej, cierpiące z powodu konsekwencji wojen i podziałów mogły podjąć proces braterstwa i pojednania" - powiedział Ojciec Święty podsumowując podczas środowej audiencji ogólnej swoją zakończoną 18 sierpnia pielgrzymkę do Korei. W auli Pawła VI zgromadziło się około 10 tys. wiernych.
    • Biskup pelpliński Ryszard Kasyna 20 sierpnia skierował gorący apel do swoich diecezjan z prośbą o modlitwę o pokój na Ukrainie i w innych rejonach świata. „Wierzę, że zjednoczenie się chrześcijan na modlitwie przyspieszy upragniony dar pokoju” - napisał hierarcha.
    • Ok. 400 wyprawek dla uczniów z ubogich rodzin przygotowała Caritas kielecka, wyposażając szkolne tornistry za fundusze uzyskane ze środków własnych, głównie z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i akcji wielkanocnej.
    • Ks. Wojciech Lemański pracuje już jako kapelan Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu k/Warszawy (z oddziałami w Warszawie, Józefowie i Otwocku) jako kapelan-wolontariusz. Najczęściej bywa w szpitalu w poniedziałki. Nie pojawił się natomiast - mimo pilnego wezwania - w kurii warszawsko-praskiej, której rzecznik ponownie zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec kapłana.
    • Jutro, 21 sierpnia w Tyńcu, odbędzie się Msza św. pogrzebowa i pogrzeb Marii Teresy Tran-thi-Lai-Wilkanowicz, działaczki katolickiej, tłumaczki, Wietnamki, która pół wieku przeżyła w Polsce. Była żoną Stefana Wilkanowicza, publicysty, pisarza i działacza społecznego. Zmarła w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia w Krakowie.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2013-14 Bydgoska Bazylika. Powered by Joomla.
Designed by redkrasnal
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH